High School Band Alternates

2019-20

Piccolo
  1. Alt. 1 - Marie Urness, Overland Park-Blue Valley North
  2. Alt. 2 - Molly Maples, Olathe-Northwest
Flute
  1. Alt. 1 - Liz Nitzel, Overland Park-Blue Valley
  2. Alt. 2 - Sofia McCoy, Olathe-North
  3. Alt. 3 - Kat Mason, Overland Park-Blue Valley Northwest
  4. Alt. 4 - Erin Laskowski, Wellsville
Oboe
  1. Alt. 1 - Dylan Reed, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  2. Alt. 2 - Ariana Fechter, Carbondale-Santa Fe Trail
Bassoon
  1. Alt. - Lucie Roberts, Olathe-Northwest
Clarinet
  1. Alt. 1 - Kaleah Petersen, Shawnee Mission-South
  2. Alt. 2 - Sydney Watson, Olathe-East
  3. Alt. 3 - Quinn Koffman, Overland Park-Blue Valley North
  4. Alt. 4 - Ellie Ridgway, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  5. Alt. 5 - Kevin Moreland, Olathe-Northwest
  6. Alt. 6 - Henry Chamberlain, Shawnee Mission-East
  7. Alt. 7 - Natalie Fornelli, Overland Park-Blue Valley Southwest
  8. Alt. 8 - Joel Huayaban, Olathe-Northwest
Alto Saxophone
  1. Alt. 1 - Jina Kang, Overland Park-Blue Valley North
  2. Alt. 2 - Elsa Harmon, Overland Park-Blue Valley West
  3. Alt. 3 - Junie Ko, Overland Park-Blue Valley North
  4. Alt. 4 - Blythe Long, Carbondale-Santa Fe Trail
Tenor Saxophone
  1. Alt. 1 - Zoe Werr, Overland Park-Blue Valley
  2. Alt. 2 - Dylan Slocomb, Olathe-East
Baritone Saxophone
  1. Alt. 1 - Connor Cravens, De Soto
  2. Alt. 2 - Mike Clausen, Overland Park-Blue Valley
  3. Alt. 3 - James Heddings, Shawnee-Maranatha Christian Academy
Trumpet
  1. Alt. 1 - Saad Zamir, Overland Park-Blue Valley West
  2. Alt. 2 - Ethan Burnett, Overland Park-Blue Valley North
  3. Alt. 3 - Hayden Hurtig, Olathe-Northwest
  4. Alt. 4 - Luke Bechard, Overland Park-Blue Valley North
  5. Alt. 5 - Jacob Barbara, Olathe-East
  6. Alt. 6 - Max Black, Carbondale-Santa Fe Trail
Horn
  1. Alt. 1 - Connor Anderson, Overland Park-Blue Valley Southwest
  2. Alt. 2 - Tim Buehler, Overland Park-Blue Valley West
  3. Alt. 3 - Jack Graham, Overland Park-Blue Valley North
  4. Alt. 4 - Sophia Burnett, Spring Hill
Trombone
  1. Alt. 1 - Will Grice, Overland Park-Blue Valley North
  2. Alt. 2 - Dorian Sanders, Shawnee Mission-South
  3. Alt. 3 - Nikhil Mathur, Overland Park-Blue Valley Northwest
Euphonium
  1. Alt. 1 - David Stutz, Overland Park-Blue Valley North
  2. Alt. 2 - Dylan Handley, De Soto
  3. Alt. 3 - Nicholas Bougher, Overland Park-Blue Valley Southwest
Tuba
  1. Alt. 1 - Jack McGuire, Overland Park-Blue Valley
  2. Alt. 2 - Michael Wieber, Olathe-South
  3. Alt. 3 - Ira Carmody, Shawnee Mission-North
Timpani
  1. Alt. 1 - Ben Shaw, Shawnee Mission-South
  2. Alt. 2 - Nate Bachta, Overland Park-Blue Valley North
Mallets
  1. Alt. 1 - Tyler Cho, Overland Park-Blue Valley
  2. Alt. 2 - Varoon Enjeti, Overland Park-Blue Valley
  3. Alt. 3 - Garrett Greathouse, Overland Park-Blue Valley Southwest
Snare
  1. Alt. 1 - Wyatt Adams, Olathe-West
  2. Alt. 2 - Ben Mason, Overland Park-Blue Valley Northwest
  3. Alt. 3 - Jake Wall, Overland Park-Blue Valley West
 
Chairperson
Will Biggs
Gardner-Edgerton HS
425 N. Waverly Rd
Gardner, KS 66030
c: 913-980-9350
w: 913-856-2655