High School 56A Band Roster (Red)

2018-19

Piccolo
  1. Hannah Holliday, Olathe-South
Flute
  1. Natalie Nitsch, Shawnee Mission-East
  2. Mackenzie Allen, Overland Park-Blue Valley
  3. Anthony Russo, Overland Park-Blue Valley North
  4. Grace Mao, Overland Park-Blue Valley North
  5. Jada Green, Shawnee Mission-North
  6. Tess Ryan, Overland Park-Blue Valley West
  7. Laura Bogner, Shawnee Mission-South
  8. Rebecca James, Olathe-Northwest
  9. Elena Straus, Shawnee Mission-West
  10. Kat Mason, Overland Park-Blue Valley Northwest
Oboe
  1. Hannah Thurlby, Overland Park-Blue Valley Northwest
  2. Shelby Winter, Shawnee Mission-East
  3. Niki Lin, Olathe-Northwest
  4. Sybille Guglielmi, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
Bassoon
  1. Jay Selzer, Shawnee Mission-South
  2. Emma Ross, Shawnee Mission-South
  3. Lewis Muehlberger, Shawnee Mission-East
  4. Abby Bolick, Overland Park-Blue Valley Southwest
Clarinet
  1. Calvin Winkler, Overland Park-Blue Valley Northwest
  2. Jean Li, Overland Park-Blue Valley West
  3. Jordan Flemming, Olathe-East
  4. Maddie Cain, Olathe-North
  5. Kara Olander, Overland Park-Blue Valley North
  6. Blake Hardesty, Shawnee Mission-South
  7. Josh Murdock, Overland Park-Blue Valley Northwest
  8. Davis Vaughn, Shawnee Mission-East
  9. Chelsea Park, Overland Park-Blue Valley West
  10. Esther Lee, Overland Park-Blue Valley Southwest
  11. John Muldoon, Overland Park-Blue Valley North
  12. Anna Carr, Olathe-East
  13. Alla-Amin Abdullahi, Olathe-North
  14. Hanna Smith, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  15. Megan Vanderleest, Overland Park-Blue Valley North
  16. Ximena Leon, Olathe-East
  17. Larissa Coughlin, Olathe-South
  18. Kevin Moreland, Olathe-Northwest
Bass Clarinet
  1. Pahul Warya, Overland Park-Blue Valley West
  2. Daniel Ward, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  3. Emma Plank, Olathe-East
  4. Nicolas Camburako, Shawnee Mission-South
Contrabass Clarinet
  1. Matthew Paulson, Olathe-Northwest
Alto Saxophone
  1. Raz Cohen, Overland Park-Blue Valley Northwest
  2. Gentry Gardner, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  3. Robert Kan, Overland Park-Blue Valley
  4. Olivia McCready, Overland Park-Blue Valley North
Tenor Saxophone
  1. Bryan Paat, Olathe-Northwest
  2. Luke Vohs, Shawnee Mission-South
Baritone Saxophone
  1. Andrea Edwards, Shawnee Mission-South
Trumpet
  1. Alexandra Hardinger, Overland Park-Blue Valley West
  2. Caleb Groebe, Olathe-South
  3. Haley Schwartz, Olathe-Northwest
  4. Brianna Calderon, Olathe-South
  5. Nathan Ponnuru, Overland Park-Blue Valley
  6. Luke Woodrome, Olathe-Northwest
  7. Henry Marshall, Overland Park-Blue Valley
  8. Aaron Winter, Shawnee Mission-East
  9. Josh Daniels, De Soto
  10. Zach Molzer, Olathe-Northwest
  11. Praman Adhikari, Overland Park-Blue Valley Northwest
  12. Hayden Hurtig, Olathe-Northwest
  13. Garrett Stoll, Overland Park-Blue Valley West
Horn
  1. Jenna Stokes, Olathe-South
  2. Whitney Schweiger, Olathe-South
  3. Kristin Gjovig, Olathe-East
  4. Charlie Marshall, Overland Park-Blue Valley
  5. Ryan Hennerberg, Overland Park-Blue Valley
  6. Audrey Hartwell, Shawnee Mission-South
  7. Benjamin Caterine, Overland Park-Blue Valley West
  8. Cecilia Talley, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
Trombone
  1. Will Grice, Overland Park-Blue Valley North
  2. Kelsey Norkey, Overland Park-Blue Valley West
  3. Melia Whitney, Olathe-Northwest
  4. Jacob Dority, De Soto
  5. Kimma Edwards, Olathe-North
  6. Luke Horsch, Olathe-East
  7. Will Chamberlain, Shawnee Mission-East
  8. Corbin Wood, Shawnee Mission-South
  9. Matthew Eagleman, Shawnee Mission-South
Euphonium
  1. Rocky Moore, Overland Park-Blue Valley North
  2. Jackson Lindamood, Olathe-South
  3. Kate Herrmann, Shawnee Mission-South
  4. Steven Rufino, Olathe-Northwest
Tuba
  1. Bryan Johsnon, Olathe-South
  2. Flynn Hemenway, Olathe-South
  3. Matthew Motley, Overland Park-Blue Valley North
  4. Xander Nicholl, Olathe-South
  5. Ben Crocker, Overland Park-Blue Valley North
  6. Jack McGuire, Overland Park-Blue Valley
Timpani
  1. Karina Howey, Overland Park-Blue Valley
Mallets
  1. Chayse Stegman, Olathe-East
  2. Will Cooper, Shawnee Mission-South
  3. Josh Robinson, Overland Park-Blue Valley Northwest
Snare
  1. Ethan Wootton, Olathe-East
  2. Braden Black, Olathe-East
  3. Sam Jerguson, Olathe-East
  4. Curtis Schnitzer, Shawnee Mission-West
  5. Rayyan Abid, Overland Park-Blue Valley West
 
Chairperson
Will Biggs
Gardner-Edgerton HS
425 N. Waverly Rd
Gardner, KS 66030
c: 913-980-9350
w: 913-856-2655


Assistant Chair: Courtney Nichols