Middle Level Band

Middle Level Band Roster

2019-20

Flute
  1. Elly VanRheen, Gardner-Pioneer Ridge MS
  2. Lola Edwards, Louisburg MS
  3. Elena Martinez, Olathe-Santa Fe Trail MS
  4. Claire Ahlrichs, Stilwell-Blue Valley MS
  5. Rachel Pio, Wellsville MS
  6. Jackie Chang, Leawood-Prairie Star MS
  7. Addisyn White, Lenexa-Mill Creek MS
  8. Abigail Christensen, Louisburg MS
  9. Elise Parr, Olathe-Heritage Christian Academy
  10. Maddy Cavin, Olathe-Summit Trail MS
  11. Alt. 1 - Maddy Wolf, Olathe-Heritage Christian Academy
  12. Alt. 2 - Caroline Massman, Leawood MS
Oboe
  1. Sarah Gray, Olathe-Santa Fe Trail MS
  2. Lauren Bullins, Olathe-Mission Trail MS
  3. Eric Seo, Overland Park-Lakewood MS
Bassoon
  1. Henry Monahan, Stilwell-Blue Valley MS
  2. Eisley Loo, Stilwell-Blue Valley MS
Clarinet
  1. Lucy Mater, Lenexa-Mill Creek MS
  2. Alex Howell, Olathe-Chisholm Trail MS
  3. Katie Durham, Spring Hill MS
  4. Alli DeBaun, Leawood MS
  5. Vanessa Kamau, Olathe-Frontier Trail MS
  6. Jacey McElwain, Olathe-Prairie Trail MS
  7. Lizzy Melton, Gardner-Pioneer Ridge MS
  8. Jordan Dempsey, Gardner-Trail Ridge MS
  9. Carter Hepner, Ottawa MS
  10. Aileen Ng, Overland Park-Lakewood MS
  11. Maddi Markovich, Paola MS
  12. Olivia Ware, Wellsville MS
  13. Hayleigh Schramm, Gardner-Wheatridge MS
  14. Claire Heigele, Olathe-Frontier Trail MS
  15. Sarah Wright, Pomona-West Franklin MS
  16. Emma Haley, Paola MS
  17. Alt. 1 - Noga Kalman, Stilwell-Blue Valley MS
  18. Alt. 2 - Katie Johnson, Olathe-Heritage Christian Academy
Bass Clarinet
  1. Josie Pemberton, Gardner-Trail Ridge MS
  2. Ella Winbolt, Olathe-Woodland Spring MS
  3. Ashlyn Lester, Carbondale-Santa Fe Trail JH
  4. Alt. 1 - Gian Bacaron, Olathe-Summit Trail MS
Alto Saxophone
  1. Blake Walker, Leawood-Prairie Star MS
  2. Nash Cardell, Richmond-Central Heights MS
  3. Isaiah Lang, Gardner-Wheatridge MS
  4. Morgan Garcia, Olathe-Heritage Christian Academy
  5. Gracie Oppeau, Olathe-Woodland Spring MS
  6. Ishaan Buddharaju, Overland Park-Lakewood MS
  7. Alt. 1 - Chase Lockhart, Pomona-West Franklin MS
  8. Alt. 2 - Kassie Mains, Pomona-West Franklin MS
Tenor Saxophone
  1. Lexi Agnew, Paola MS
  2. Simon Wicks, Olathe-Santa Fe Trail MS
  3. Maggie Schott, De Soto-Lexington Trail MS
  4. Emily Schoenig, Olathe-Woodland Spring MS
Baritone Saxophone
  1. Josh VanDeCreek, De Soto-Lexington Trail MS
  2. Max Pearce, Olathe-Frontier Trail MS
  3. Val Galligan, Olathe-Prairie Trail MS
  4. Alt. 1 - Emeri Ekstrand, Overland Park-Lakewood MS
Trumpet
  1. Clark Billinger, De Soto-Lexington Trail MS
  2. Whitney Herren, Carbondale-Santa Fe Trail JH
  3. Caroline Dougherty, Leawood MS
  4. Riley Richardson, Olathe-Frontier Trail MS
  5. Emma Reese, Olathe-Mission Trail MS
  6. Haley Starkey, Olathe-Woodland Spring MS
  7. Aleah Brown, Osawatomie MS
  8. Fischer Woolsey, Paola MS
  9. Wyatt Wright, Pomona-West Franklin MS
  10. Hadley Neese, Stilwell-Blue Valley MS
  11. Connor Neslage, Wellsville MS
  12. Dawson Lasley, Gardner-Pioneer Ridge MS
  13. Carter Kimball, Richmond-Central Heights MS
  14. Ashlyn Jennings, De Soto-Lexington Trail MS
  15. Ashton Lang, Gardner-Wheatridge MS
  16. Ian Edwards, Olathe-Chisholm Trail MS
  17. Alecko Khundadze, Olathe-Prairie Trail MS
  18. Chase Bond, Spring Hill MS
  19. Alt. 1 - Elijah Beck, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  20. Alt. 2 - Nashwan Osman, Overland Park-Lakewood MS
Horn
  1. Conner Booton, Gardner-Pioneer Ridge MS
  2. Erin Apple, Louisburg MS
  3. Bill Grimsley, Overland Park-Aubry Bend MS
  4. Olivia Simpson, Overland Park-Overland Trail MS
  5. Regan Harth, Louisburg MS
  6. Aubrey Krapes, Olathe-Santa Fe Trail MS
  7. Ava Huggins, Olathe-Woodland Spring MS
  8. Michael McCreight, Spring Hill MS
  9. Alt. 1 - Austin Cornett, Stilwell-Blue Valley MS
  10. Alt. 2 - Gillian Todd, Olathe-Frontier Trail MS
Trombone
  1. Gabriel Biggs, Gardner-Trail Ridge MS
  2. Sam Laird, Gardner-Wheatridge MS
  3. Kamron Jafari, Overland Park-Aubry Bend MS
  4. Peter Heddings, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  5. Jacob Priefert, Olathe-Chisholm Trail MS
  6. Connor Cott, Leawood MS
  7. Levi Cobb, Olathe-Frontier Trail MS
  8. Russell Reed, Richmond-Central Heights MS
  9. Alt. 1 - Andrea Diehl, Olathe-Santa Fe Trail MS
  10. Alt. 2 - Lauren Deer, Gardner-Trail Ridge MS
Euphonium
  1. Isaac Daniels, De Soto-Lexington Trail MS
  2. Benjamin Hansen, Lenexa-Mill Creek MS
  3. Eli West, Overland Park-Overland Trail MS
  4. Gracyn Jones, Olathe-Prairie Trail MS
  5. Joshua Haughey, Olathe-Summit Trail MS
  6. Alt. 1 - MIchael Colclasure, De Soto-Lexington Trail MS
Tuba
  1. Seth Pento, Olathe-Prairie Trail MS
  2. Kody Harris, Olathe-Summit Trail MS
  3. Keaton Stone, Ottawa MS
  4. Gannon Cronin, Olathe-Chisholm Trail MS
  5. Jacob Eberting, De Soto-Lexington Trail MS
  6. Owen Bengfort, Gardner-Pioneer Ridge MS
  7. Jacob Cox, Leawood-Prairie Star MS
  8. AJ Vasa, Leawood-Prairie Star MS
  9. Alt. 1 - Josiah Wonnell, Olathe-Mission Trail MS
  10. Alt. 2 - Ernie May, Olathe-Santa Fe Trail MS
Percussion
  1. Colby Flannagan, Olathe-Heritage Christian Academy
  2. Luke Allen, Overland Park-Lakewood MS
  3. Shivram Venkatachalam, Overland Park-Overland Trail MS
  4. Marzette Hjortshoj, Overland Park-Pleasant Ridge MS
  5. Lane Workman, Carbondale-Santa Fe Trail JH
  6. Caleb Sramek, Olathe-Mission Trail MS
  7. Allie Stinemetz, Spring Hill MS
  8. Alt. 1 - Kayla Thorton, Olathe-Summit Trail MS
  9. Alt. 2 - Alan Eckhardt, Shawnee-Maranatha Christian Academy
 
Chairperson
Jeff Bubb
Gardner-Pioneer Ridge MS
16200 Kill Creek Road
Gardner, KS 66030
c: 913-948-0815