High School Orchestra Roster (Gold)

2018-19

Violin 1
  1. Andrea Shehi, Olathe-East
  2. Kara Schlenk, Olathe-South
  3. Cate Steinacker, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  4. Cynthia Dong, Overland Park-Blue Valley Northwest
  5. Yujin Hahn, Overland Park-Blue Valley North
  6. Julia Mitchell, Lenexa-St. James Academy
  7. Joyce Ahn, Overland Park-Blue Valley Northwest
  8. Josh Li, Overland Park-Blue Valley Northwest
  9. Ken Drakey, Overland Park-Blue Valley
  10. Willy Jiang, Overland Park-Blue Valley
  11. Caleb Lim, Olathe-North
  12. Alija Koirala, Olathe-North
  13. Irene Oh, Overland Park-Blue Valley North
  14. Gabby Buck, Shawnee Mission-East
  15. Melody Jiang, Olathe-South
  16. Shaurir Ramanujan, Overland Park-Blue Valley Northwest
  17. Hugo Yu, Overland Park-Blue Valley North
  18. Jack Viehweg, Olathe-North
Violin 2
  1. Kenny Liou, Overland Park-Blue Valley Northwest
  2. Polina Krsnopolskaya, Shawnee Mission-West
  3. Yeanna Moon, Overland Park-Blue Valley Northwest
  4. Caitlyn Lee, Olathe-East
  5. Austin Larison, Shawnee Mission-North
  6. Arjun Gampala, Overland Park-Blue Valley Northwest
  7. Andrea Wolff, Overland Park-Blue Valley West
  8. Noah Gruman, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  9. Sophia Peng, Overland Park-Blue Valley Northwest
  10. Allison Siegwald, Overland Park-Blue Valley West
  11. William Wei, Overland Park-Blue Valley North
  12. Madeline VanArsdale, Shawnee Mission-West
  13. Tim Quang, Olathe-East
  14. Julianne Zheng, Overland Park-Blue Valley Northwest
  15. Ethan Grantz, Olathe-Northwest
  16. Paige Pearsall, Shawnee Mission-West
  17. Amrith Samuel, Olathe-North
  18. Innnah Jeon, Overland Park-Blue Valley North
Viola
  1. Sarah Wilson, Shawnee Mission-South
  2. Angelo Shekhar, Spring Hill
  3. Emma Welsch, Olathe-Northwest
  4. Isabel Gusman, Shawnee Mission-South
  5. Priyatam Nuney, Overland Park-Blue Valley West
  6. Lucia Marquez-Uppman, Shawnee Mission-West
  7. Cole Kasperek, Olathe-Northwest
  8. Naomi James, Overland Park-Blue Valley Northwest
  9. Melody Tzang, Overland Park-Blue Valley
  10. Andy Zhang, Overland Park-Blue Valley West
  11. Courtney Honors, Olathe-Northwest
  12. Blake Modean, Shawnee Mission-East
  13. Laney Pennington, Overland Park-Blue Valley North
  14. Cassi Porter, Overland Park-Blue Valley North
  15. Bryant Lewis, Olathe-East
  16. Bethany Hill, Overland Park-Blue Valley Southwest
Cello
  1. Joseph Lee, Shawnee Mission-South
  2. Benjamin Holcomb, Shawnee Mission-South
  3. Ethan Ching, Olathe-East
  4. Cameron Quick, Overland Park-Blue Valley Northwest
  5. Joshua Lee, Olathe-East
  6. Vincent Hsiung, Shawnee Mission-East
  7. Felicia Paolercio, Shawnee Mission-South
  8. Jordan Proctor, Gardner-Edgerton
  9. Kristina Wu, Overland Park-Blue Valley Southwest
  10. Yuwen Li, Overland Park-Blue Valley Northwest
  11. Caroline Shipley, Olathe-South
  12. Julia Stevermer, Shawnee Mission-East
  13. Matthew Siegwald, Overland Park-Blue Valley West
  14. Katherine Cooper, Shawnee Mission-South
  15. Paige Spencer, Overland Park-Blue Valley West
  16. John Martin, Overland Park-Blue Valley West
Bass
  1. Max Rush, Overland Park-Blue Valley Northwest
  2. Amelia Milldyke-Gifford, Shawnee Mission-West
  3. Carolyn Thurlby, Overland Park-Blue Valley Northwest
  4. Daphne Zakarian, Overland Park-Blue Valley Southwest
  5. Connor Ampleman, Shawnee Mission-West
  6. Cami Christensen, Overland Park-Blue Valley Southwest
  7. Stephen Mitchell, Spring Hill
  8. Allison Combs, Olathe-Northwest
 
Chairperson
Anna Cook
Shawnee Mission North HS
7401 Johnson Drive
Overland Park, KS 66202
w: 785-393-0451


Assistant Chair: Jonathan Wiebe